EV-database

Porsche Taycan vs Mercedes-Benz EQS

Porsche Taycan Turbo of Mercedes-Benz EQS 450+: op papier 630 en 733 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Taycan Turbo (sportieve EV, 2024) en de Mercedes-Benz EQS 450+ (sedan, 2021) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPorsche Taycan TurboMercedes-Benz EQS 450+
Bruikbare accu97 kWh108,4 kWh
WLTP-bereik630 km733 km
Verbruik (berekend)15,4 kWh/100 km14,8 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)320 kW200 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 21 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 322 km± 210 km
Thuisladen per 100 km€ 4,31€ 4,14
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Mercedes-Benz EQS 450+ beter met 733 tegen 630 km — 103 km ofwel ±16% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Porsche Taycan Turbo beter met 20,5 tegen 36,7 minuten — 16,2 minuten ofwel ±44% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±322 km (bij de Porsche Taycan Turbo) tegenover ±210 km (bij de Mercedes-Benz EQS 450+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz EQS 450+ aan het langste eind met 14,8 om 15,4 kWh/100 km; dat scheelt 0,6 kWh/100 km, ruwweg 4%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 25,55.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mercedes-Benz EQS 450+ er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Porsche Taycan Turbo kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Porsche Taycan Turbo en Mercedes-Benz EQS 450+.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Porsche Taycan Turbo of de Mercedes-Benz EQS 450+?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan Turbo indicatief ±21 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 450+ ±37 minuten (piek 320 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Porsche Taycan Turbo haalt 630 km WLTP, de Mercedes-Benz EQS 450+ 733 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan Turbo ongeveer € 4,31 en met de Mercedes-Benz EQS 450+ ongeveer € 4,14, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Porsche Taycan en Mercedes-Benz EQS?

De 320- en 200-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±21 en ±37 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.