Porsche Taycan vs Mercedes-Benz EQS
Porsche Taycan 4S of Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC: op papier 642 en 676 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) naast de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC (sedan, 2021): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan 4S | Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 108,4 kWh |
| WLTP-bereik | 642 km | 676 km |
| Verbruik (berekend) | 15,1 kWh/100 km | 16 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 200 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 37 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 328 km | ± 193 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,23 | € 4,49 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC aan het langste eind met 676 om 642 km; dat scheelt 34 km, ruwweg 5%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 20,5 om 36,7 minuten; dat scheelt 16,2 minuten, ruwweg 44%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±328 km (bij de Porsche Taycan 4S) tegenover ±193 km (bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Porsche Taycan 4S aan het langste eind met 15,1 om 16 kWh/100 km; dat scheelt 0,9 kWh/100 km, ruwweg 6%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 38,91.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Porsche Taycan 4S de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Taycan 4S en Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan 4S of de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan 4S indicatief ±21 minuten en bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ±37 minuten (piek 320 vs 200 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Taycan en de Mercedes-Benz EQS?
Volgens de WLTP-opgave 642 km tegenover 676 km — een verschil van 34 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23 en met de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ongeveer € 4,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 97 kWh over 642 km voor de Porsche Taycan 4S, 108,4 kWh over 676 km voor de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.