Porsche Taycan vs Lucid Air
Porsche Taycan 4S of Lucid Air Touring: op papier 642 en 725 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Porsche Taycan 4S (sportieve EV, 2024) en de Lucid Air Touring (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Porsche Taycan 4S | Lucid Air Touring |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 97 kWh | 92 kWh |
| WLTP-bereik | 642 km | 725 km |
| Verbruik (berekend) | 15,1 kWh/100 km | 12,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 320 kW | 250 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 21 min | ± 25 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 328 km | ± 305 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,23 | € 3,55 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Lucid Air Touring voor: 725 versus 642 km, oftewel 83 km (zo'n 13%) verschil.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Porsche Taycan 4S voor: 20,5 versus 24,9 minuten, oftewel 4,4 minuten (zo'n 18%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Porsche Taycan 4S zo'n 328 km bij en bij de Lucid Air Touring ongeveer 305 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Lucid Air Touring aan het langste eind met 12,7 om 15,1 kWh/100 km; dat scheelt 2,4 kWh/100 km, ruwweg 16%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 101,61.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Touring de meeste punten. Wie de Porsche Taycan 4S overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Porsche Taycan 4S en Lucid Air Touring.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Porsche Taycan 4S of de Lucid Air Touring?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Porsche Taycan 4S indicatief ±21 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 320 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Porsche Taycan en de Lucid Air?
Volgens de WLTP-opgave 642 km tegenover 725 km — een verschil van 83 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Porsche Taycan 4S ongeveer € 4,23 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 97 kWh over 642 km voor de Porsche Taycan 4S, 92 kWh over 725 km voor de Lucid Air Touring. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.