EV-database

Polestar 2 vs Kia EV9

Polestar 2 Standard Range Single Motor of Kia EV9 RWD: op papier 546 en 563 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Polestar 2 Standard Range Single Motor (sedan, 2024) naast de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPolestar 2 Standard Range Single MotorKia EV9 RWD
Bruikbare accu69 kWh99,8 kWh
WLTP-bereik546 km563 km
Verbruik (berekend)12,6 kWh/100 km17,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)135 kW210 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 32 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 166 km± 184 km
Thuisladen per 100 km€ 3,54€ 4,96
AandrijvingRWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Kia EV9 RWD beter met 563 tegen 546 km — 17 km ofwel ±3% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Kia EV9 RWD aan het langste eind met 32,2 om 34,6 minuten; dat scheelt 2,4 minuten, ruwweg 7%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Polestar 2 Standard Range Single Motor zo'n 166 km bij en bij de Kia EV9 RWD ongeveer 184 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Polestar 2 Standard Range Single Motor beter met 12,6 tegen 17,7 kWh/100 km — 5,1 kWh/100 km ofwel ±29% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 213,74.

Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Kia EV9 RWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Polestar 2 Standard Range Single Motor kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Polestar 2 Standard Range Single Motor en Kia EV9 RWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Polestar 2 Standard Range Single Motor of de Kia EV9 RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Polestar 2 Standard Range Single Motor indicatief ±35 minuten en bij de Kia EV9 RWD ±32 minuten (piek 135 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Polestar 2 Standard Range Single Motor haalt 546 km WLTP, de Kia EV9 RWD 563 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Polestar 2 Standard Range Single Motor ongeveer € 3,54 en met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.