EV-database

Peugeot e-308 vs Citroën ë-C4 X

De Peugeot e-308 en de Citroën ë-C4 X 54 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (412 vs 425 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Peugeot e-308 (hatchback, 2023) en de Citroën ë-C4 X 54 kWh (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkPeugeot e-308Citroën ë-C4 X 54 kWh
Bruikbare accu51 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik412 km425 km
Verbruik (berekend)12,4 kWh/100 km11,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)100 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 35 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 125 km± 137 km
Thuisladen per 100 km€ 3,47€ 3,17
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Citroën ë-C4 X 54 kWh: 425 tegenover 412 km — een verschil van 13 km (±3%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Citroën ë-C4 X 54 kWh beter met 32,6 tegen 34,5 minuten — 2 minuten ofwel ±6% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Peugeot e-308 zo'n 125 km bij en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer 137 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Citroën ë-C4 X 54 kWh beter met 11,3 tegen 12,4 kWh/100 km — 1,1 kWh/100 km ofwel ±9% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 44,56.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Citroën ë-C4 X 54 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Peugeot e-308 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Peugeot e-308 en Citroën ë-C4 X 54 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Peugeot e-308 of de Citroën ë-C4 X 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Peugeot e-308 indicatief ±35 minuten en bij de Citroën ë-C4 X 54 kWh ±33 minuten (piek 100 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Peugeot e-308 en de Citroën ë-C4 X?

Volgens de WLTP-opgave 412 km tegenover 425 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Peugeot e-308 ongeveer € 3,47 en met de Citroën ë-C4 X 54 kWh ongeveer € 3,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 51 kWh over 412 km voor de Peugeot e-308, 48,1 kWh over 425 km voor de Citroën ë-C4 X 54 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.