Omoda E5 vs Lynk & Co 02
Met 430 en 445 km WLTP-bereik liggen de Omoda E5 en de Lynk & Co 02 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Omoda E5 (compacte SUV, 2024) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Omoda E5 | Lynk & Co 02 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 61 kWh | 66 kWh |
| WLTP-bereik | 430 km | 445 km |
| Verbruik (berekend) | 14,2 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 9,9 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 80 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 52 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 87 km | ± 157 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,97 | € 4,15 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 445 tegen 430 km — 15 km ofwel ±3% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 29,8 tegen 51,7 minuten — 21,8 minuten ofwel ±42% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±87 km (bij de Omoda E5) tegenover ±157 km (bij de Lynk & Co 02) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Omoda E5 voor: 14,2 versus 14,8 kWh/100 km, oftewel 0,6 kWh/100 km (zo'n 4%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 27,11.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lynk & Co 02 de meeste punten. Wie de Omoda E5 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Omoda E5 en Lynk & Co 02.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Omoda E5 of de Lynk & Co 02?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Omoda E5 indicatief ±52 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 80 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 9,9 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Omoda E5 haalt 430 km WLTP, de Lynk & Co 02 445 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Omoda E5 ongeveer € 3,97 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 61 kWh over 430 km voor de Omoda E5, 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.