EV-database

Nissan Ariya vs BYD Seal

Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of BYD Seal AWD Excellence: op papier 500 en 520 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de BYD Seal AWD Excellence (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya e-4ORCE 87 kWhBYD Seal AWD Excellence
Bruikbare accu87 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik500 km520 km
Verbruik (berekend)17,4 kWh/100 km15,9 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 116 km± 147 km
Thuisladen per 100 km€ 4,87€ 4,44
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BYD Seal AWD Excellence: 520 tegenover 500 km — een verschil van 20 km (±4%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BYD Seal AWD Excellence beter met 37,3 tegen 45,3 minuten — 8,1 minuten ofwel ±18% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±116 km (bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh) tegenover ±147 km (bij de BYD Seal AWD Excellence) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de BYD Seal AWD Excellence aan het langste eind met 15,9 om 17,4 kWh/100 km; dat scheelt 1,5 kWh/100 km, ruwweg 9%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 64,45.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de BYD Seal AWD Excellence heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BYD Seal AWD Excellence de meeste punten. Wie de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh en BYD Seal AWD Excellence.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh of de BYD Seal AWD Excellence?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh indicatief ±45 minuten en bij de BYD Seal AWD Excellence ±37 minuten (piek 130 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh haalt 500 km WLTP, de BYD Seal AWD Excellence 520 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya e-4ORCE 87 kWh ongeveer € 4,87 en met de BYD Seal AWD Excellence ongeveer € 4,44, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.