EV-database

Nissan Ariya vs Renault 4 E-Tech

Met 403 en 409 km WLTP-bereik liggen de Nissan Ariya 63 kWh en de Renault 4 E-Tech 52 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nissan Ariya 63 kWh (middelgrote SUV, 2022) en de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya 63 kWhRenault 4 E-Tech 52 kWh
Bruikbare accu63 kWh52 kWh
WLTP-bereik403 km409 km
Verbruik (berekend)15,6 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 129 km± 122 km
Thuisladen per 100 km€ 4,38€ 3,56
AandrijvingFWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 409 om 403 km; dat scheelt 6 km, ruwweg 1%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Nissan Ariya 63 kWh beter met 32,8 tegen 35,2 minuten — 2,4 minuten ofwel ±7% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya 63 kWh zo'n 129 km bij en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 12,7 om 15,6 kWh/100 km; dat scheelt 2,9 kWh/100 km, ruwweg 19%. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 122,59.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 63 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Renault 4 E-Tech 52 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nissan Ariya 63 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nissan Ariya 63 kWh en Renault 4 E-Tech 52 kWh.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya 63 kWh of de Renault 4 E-Tech 52 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya 63 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ±35 minuten (piek 130 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nissan Ariya 63 kWh haalt 403 km WLTP, de Renault 4 E-Tech 52 kWh 409 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer € 4,38 en met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nissan Ariya en Renault 4 E-Tech?

De 130- en 100-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±33 en ±35 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.