EV-database

Nissan Ariya vs Nio EL6

Met 403 en 406 km WLTP-bereik liggen de Nissan Ariya 63 kWh en de Nio EL6 75 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Nissan Ariya 63 kWh (middelgrote SUV, 2022) en de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNissan Ariya 63 kWhNio EL6 75 kWh
Bruikbare accu63 kWh75 kWh
WLTP-bereik403 km406 km
Verbruik (berekend)15,6 kWh/100 km18,5 kWh/100 km
AC-laden (max)22 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW140 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 33 min± 36 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 129 km± 117 km
Thuisladen per 100 km€ 4,38€ 5,17
AandrijvingFWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Nio EL6 75 kWh beter met 406 tegen 403 km — 3 km ofwel ±1% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Nissan Ariya 63 kWh beter met 32,8 tegen 36,3 minuten — 3,5 minuten ofwel ±10% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nissan Ariya 63 kWh zo'n 129 km bij en bij de Nio EL6 75 kWh ongeveer 117 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Nissan Ariya 63 kWh: 15,6 tegenover 18,5 kWh/100 km — een verschil van 2,8 kWh/100 km (±15%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 119,29.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nissan Ariya 63 kWh met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Nissan Ariya 63 kWh de meeste punten. Wie de Nio EL6 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nissan Ariya 63 kWh en Nio EL6 75 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nissan Ariya 63 kWh of de Nio EL6 75 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nissan Ariya 63 kWh indicatief ±33 minuten en bij de Nio EL6 75 kWh ±36 minuten (piek 130 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 22 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nissan Ariya en de Nio EL6?

Volgens de WLTP-opgave 403 km tegenover 406 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nissan Ariya 63 kWh ongeveer € 4,38 en met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 63 kWh over 403 km voor de Nissan Ariya 63 kWh, 75 kWh over 406 km voor de Nio EL6 75 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.