Nio ET5 vs Subaru Solterra
De Nio ET5 75 kWh en de Subaru Solterra zitten qua bereik dicht bij elkaar (456 vs 465 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) naast de Subaru Solterra (middelgrote SUV, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | Subaru Solterra |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 64 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 465 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 13,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 169 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 3,85 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Subaru Solterra voor: 465 versus 456 km, oftewel 9 km (zo'n 2%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Subaru Solterra: 28,9 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 7,4 minuten (±20%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) tegenover ±169 km (bij de Subaru Solterra) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Subaru Solterra: 13,8 tegenover 16,4 kWh/100 km — een verschil van 2,7 kWh/100 km (±16%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 112,72.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Subaru Solterra er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio ET5 75 kWh en Subaru Solterra.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de Subaru Solterra?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Subaru Solterra ±29 minuten (piek 140 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de Subaru Solterra 465 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de Subaru Solterra ongeveer € 3,85, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.