Nio ET5 vs Mini Countryman
De Nio ET5 75 kWh en de Mini Countryman E zitten qua bereik dicht bij elkaar (456 vs 462 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) naast de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | Mini Countryman E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 64,6 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 462 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 14 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 34 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 144 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 3,92 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mini Countryman E voor: 462 versus 456 km, oftewel 6 km (zo'n 1%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mini Countryman E: 33,7 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 2,6 minuten (±7%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) tegenover ±144 km (bij de Mini Countryman E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mini Countryman E beter met 14 tegen 16,4 kWh/100 km — 2,5 kWh/100 km ofwel ±15% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 103,52.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Mini Countryman E als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nio ET5 75 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nio ET5 75 kWh en Mini Countryman E.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de Mini Countryman E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Mini Countryman E ±34 minuten (piek 140 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de Mini Countryman E 462 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nio ET5 en Mini Countryman?
De 140- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±34 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.