EV-database

Nio ET5 vs MG S5 EV

Nio ET5 75 kWh of MG S5 EV 64 kWh: op papier 456 en 480 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio ET5 75 kWhMG S5 EV 64 kWh
Bruikbare accu75 kWh62 kWh
WLTP-bereik456 km480 km
Verbruik (berekend)16,4 kWh/100 km12,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW139 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 30 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 132 km± 167 km
Thuisladen per 100 km€ 4,61€ 3,62
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG S5 EV 64 kWh aan het langste eind met 480 om 456 km; dat scheelt 24 km, ruwweg 5%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 30,2 tegen 36,3 minuten — 6,1 minuten ofwel ±17% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de MG S5 EV 64 kWh ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 16,4 kWh/100 km — 3,5 kWh/100 km ofwel ±21% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 148,29.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG S5 EV 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio ET5 75 kWh en MG S5 EV 64 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de MG S5 EV 64 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 140 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio ET5 en de MG S5 EV?

Volgens de WLTP-opgave 456 km tegenover 480 km — een verschil van 24 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh, 62 kWh over 480 km voor de MG S5 EV 64 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.