EV-database

Nio ET5 vs Kia Niro EV

De Nio ET5 75 kWh en de Kia Niro EV zitten qua bereik dicht bij elkaar (456 vs 460 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de Kia Niro EV (compacte SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio ET5 75 kWhKia Niro EV
Bruikbare accu75 kWh64,8 kWh
WLTP-bereik456 km460 km
Verbruik (berekend)16,4 kWh/100 km14,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW72 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 61 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 132 km± 79 km
Thuisladen per 100 km€ 4,61€ 3,94
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Kia Niro EV beter met 460 tegen 456 km — 4 km ofwel ±1% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Nio ET5 75 kWh: 36,3 tegenover 61 minuten — een verschil van 24,7 minuten (±40%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de Kia Niro EV ongeveer 79 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Kia Niro EV beter met 14,1 tegen 16,4 kWh/100 km — 2,4 kWh/100 km ofwel ±14% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 99,14.

Alleen de Kia Niro EV heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia Niro EV de meeste punten. Wie de Nio ET5 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nio ET5 75 kWh en Kia Niro EV.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de Kia Niro EV?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Kia Niro EV ±61 minuten (piek 140 vs 72 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de Kia Niro EV 460 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de Kia Niro EV ongeveer € 3,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh, 64,8 kWh over 460 km voor de Kia Niro EV. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.