Nio ET5 vs Jaguar I-Pace
Nio ET5 75 kWh of Jaguar I-Pace EV400: op papier 456 en 470 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | Jaguar I-Pace EV400 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 84,7 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 470 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 18 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 104 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 89 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 5,05 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Jaguar I-Pace EV400 beter met 470 tegen 456 km — 14 km ofwel ±3% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Nio ET5 75 kWh beter met 36,3 tegen 55,2 minuten — 18,9 minuten ofwel ±34% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) tegenover ±89 km (bij de Jaguar I-Pace EV400) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Nio ET5 75 kWh: 16,4 tegenover 18 kWh/100 km — een verschil van 1,6 kWh/100 km (±9%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 66,10.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Nio ET5 75 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Jaguar I-Pace EV400 niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nio ET5 75 kWh en Jaguar I-Pace EV400.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de Jaguar I-Pace EV400?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 140 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de Jaguar I-Pace EV400 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nio ET5 en Jaguar I-Pace?
De 140- en 104-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±55 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.