EV-database

Nio ET5 vs Genesis GV60

Met 456 en 466 km WLTP-bereik liggen de Nio ET5 75 kWh en de Genesis GV60 Sport in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio ET5 75 kWhGenesis GV60 Sport
Bruikbare accu75 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik456 km466 km
Verbruik (berekend)16,4 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW240 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 132 km± 224 km
Thuisladen per 100 km€ 4,61€ 4,65
AandrijvingAWDAWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Genesis GV60 Sport aan het langste eind met 466 om 456 km; dat scheelt 10 km, ruwweg 2%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Genesis GV60 Sport: 21,8 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 14,4 minuten (±40%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de Genesis GV60 Sport ongeveer 224 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Nio ET5 75 kWh: 16,4 tegenover 16,6 kWh/100 km — een verschil van 0,2 kWh/100 km (±1%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 6,81.

Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Genesis GV60 Sport de meeste punten. Wie de Nio ET5 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nio ET5 75 kWh en Genesis GV60 Sport.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de Genesis GV60 Sport?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 140 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de Genesis GV60 Sport 466 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Nio ET5 en Genesis GV60?

De 140- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±36 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.