EV-database

Nio ET5 vs BYD Sealion 7

De Nio ET5 75 kWh en de BYD Sealion 7 zitten qua bereik dicht bij elkaar (456 vs 482 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) naast de BYD Sealion 7 (middelgrote SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio ET5 75 kWhBYD Sealion 7
Bruikbare accu75 kWh82,5 kWh
WLTP-bereik456 km482 km
Verbruik (berekend)16,4 kWh/100 km17,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW150 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 37 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 132 km± 136 km
Thuisladen per 100 km€ 4,61€ 4,79
AandrijvingAWDRWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BYD Sealion 7 aan het langste eind met 482 om 456 km; dat scheelt 26 km, ruwweg 6%.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Nio ET5 75 kWh: 36,3 tegenover 37,3 minuten — een verschil van 1 minuten (±3%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) tegenover ±136 km (bij de BYD Sealion 7) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Nio ET5 75 kWh voor: 16,4 versus 17,1 kWh/100 km, oftewel 0,7 kWh/100 km (zo'n 4%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 28,09.

Alleen de BYD Sealion 7 heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Nio ET5 75 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De BYD Sealion 7 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio ET5 75 kWh en BYD Sealion 7.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de BYD Sealion 7?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BYD Sealion 7 ±37 minuten (piek 140 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio ET5 en de BYD Sealion 7?

Volgens de WLTP-opgave 456 km tegenover 482 km — een verschil van 26 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de BYD Sealion 7 ongeveer € 4,79, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh, 82,5 kWh over 482 km voor de BYD Sealion 7. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.