Nio ET5 vs BMW iX3
De Nio ET5 75 kWh en de BMW iX3 zitten qua bereik dicht bij elkaar (456 vs 461 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de BMW iX3 (middelgrote SUV, 2021) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | BMW iX3 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 74 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 461 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 16,1 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 33 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 145 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 4,49 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de BMW iX3 aan het langste eind met 461 om 456 km; dat scheelt 5 km, ruwweg 1%.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de BMW iX3 aan het langste eind met 33,4 om 36,3 minuten; dat scheelt 2,9 minuten, ruwweg 8%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de BMW iX3 ongeveer 145 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW iX3: 16,1 tegenover 16,4 kWh/100 km — een verschil van 0,4 kWh/100 km (±2%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 16,60 verschil.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW iX3 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio ET5 75 kWh en BMW iX3.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de BMW iX3?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BMW iX3 ±33 minuten (piek 140 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio ET5 en de BMW iX3?
Volgens de WLTP-opgave 456 km tegenover 461 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de BMW iX3 ongeveer € 4,49, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.