EV-database

Nio ET5 vs BMW iX2

Met 456 en 478 km WLTP-bereik liggen de Nio ET5 75 kWh en de BMW iX2 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio ET5 75 kWhBMW iX2 eDrive20
Bruikbare accu75 kWh65 kWh
WLTP-bereik456 km478 km
Verbruik (berekend)16,4 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 132 km± 148 km
Thuisladen per 100 km€ 4,61€ 3,81
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de BMW iX2 eDrive20: 478 tegenover 456 km — een verschil van 22 km (±5%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de BMW iX2 eDrive20 beter met 33,9 tegen 36,3 minuten — 2,4 minuten ofwel ±7% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) tegenover ±148 km (bij de BMW iX2 eDrive20) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BMW iX2 eDrive20 voor: 13,6 versus 16,4 kWh/100 km, oftewel 2,8 kWh/100 km (zo'n 17%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 119,66.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de BMW iX2 eDrive20 de meeste punten. Wie de Nio ET5 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nio ET5 75 kWh en BMW iX2 eDrive20.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de BMW iX2 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BMW iX2 eDrive20 ±34 minuten (piek 140 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nio ET5 75 kWh haalt 456 km WLTP, de BMW iX2 eDrive20 478 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.