Nio ET5 vs BMW i4
Nio ET5 75 kWh of BMW i4 eDrive35: op papier 456 en 483 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) en de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio ET5 75 kWh | BMW i4 eDrive35 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 67 kWh |
| WLTP-bereik | 456 km | 483 km |
| Verbruik (berekend) | 16,4 kWh/100 km | 13,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 180 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 25 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 132 km | ± 201 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,61 | € 3,88 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de BMW i4 eDrive35 voor: 483 versus 456 km, oftewel 27 km (zo'n 6%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i4 eDrive35: 25,2 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 11,1 minuten (±31%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio ET5 75 kWh zo'n 132 km bij en bij de BMW i4 eDrive35 ongeveer 201 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de BMW i4 eDrive35: 13,9 tegenover 16,4 kWh/100 km — een verschil van 2,6 kWh/100 km (±16%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 108,18.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW i4 eDrive35 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio ET5 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio ET5 75 kWh en BMW i4 eDrive35.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio ET5 75 kWh of de BMW i4 eDrive35?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio ET5 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de BMW i4 eDrive35 ±25 minuten (piek 140 vs 180 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio ET5 en de BMW i4?
Volgens de WLTP-opgave 456 km tegenover 483 km — een verschil van 27 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61 en met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 456 km voor de Nio ET5 75 kWh, 67 kWh over 483 km voor de BMW i4 eDrive35. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.