Nio EL6 vs Smart #1
Met 406 en 420 km WLTP-bereik liggen de Nio EL6 75 kWh en de Smart #1 Pro+ in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) en de Smart #1 Pro+ (compacte SUV, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Nio EL6 75 kWh | Smart #1 Pro+ |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 75 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 406 km | 420 km |
| Verbruik (berekend) | 18,5 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 140 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 36 min | ± 28 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 117 km | ± 158 km |
| Thuisladen per 100 km | € 5,17 | € 4,13 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Smart #1 Pro+ beter met 420 tegen 406 km — 14 km ofwel ±3% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Smart #1 Pro+: 28 tegenover 36,3 minuten — een verschil van 8,3 minuten (±23%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) tegenover ±158 km (bij de Smart #1 Pro+) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Smart #1 Pro+ aan het langste eind met 14,8 om 18,5 kWh/100 km; dat scheelt 3,7 kWh/100 km, ruwweg 20%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 155,86 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Smart #1 Pro+ met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Smart #1 Pro+ de meeste punten. Wie de Nio EL6 75 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Nio EL6 75 kWh en Smart #1 Pro+.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Smart #1 Pro+?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Smart #1 Pro+ ±28 minuten (piek 140 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Nio EL6 75 kWh haalt 406 km WLTP, de Smart #1 Pro+ 420 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Smart #1 Pro+ ongeveer € 4,13, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 75 kWh over 406 km voor de Nio EL6 75 kWh, 62 kWh over 420 km voor de Smart #1 Pro+. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.