EV-database

Nio EL6 vs Renault 4 E-Tech

Met 406 en 409 km WLTP-bereik liggen de Nio EL6 75 kWh en de Renault 4 E-Tech 52 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de Renault 4 E-Tech 52 kWh (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio EL6 75 kWhRenault 4 E-Tech 52 kWh
Bruikbare accu75 kWh52 kWh
WLTP-bereik406 km409 km
Verbruik (berekend)18,5 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 117 km± 122 km
Thuisladen per 100 km€ 5,17€ 3,56
AandrijvingAWDFWD
V2Lneeja

Wat zeggen die verschillen?

Op WLTP-bereik wint de Renault 4 E-Tech 52 kWh: 409 tegenover 406 km — een verschil van 3 km (±1%).

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault 4 E-Tech 52 kWh beter met 35,2 tegen 36,3 minuten — 1,1 minuten ofwel ±3% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Nio EL6 75 kWh zo'n 117 km bij en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer 122 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Renault 4 E-Tech 52 kWh aan het langste eind met 12,7 om 18,5 kWh/100 km; dat scheelt 5,8 kWh/100 km, ruwweg 31%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 241,88 verschil.

Alleen de Renault 4 E-Tech 52 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Renault 4 E-Tech 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio EL6 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio EL6 75 kWh en Renault 4 E-Tech 52 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Renault 4 E-Tech 52 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Renault 4 E-Tech 52 kWh ±35 minuten (piek 140 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio EL6 en de Renault 4 E-Tech?

Volgens de WLTP-opgave 406 km tegenover 409 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Renault 4 E-Tech 52 kWh ongeveer € 3,56, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.