EV-database

Nio EL6 vs Leapmotor C10

Nio EL6 75 kWh of Leapmotor C10: op papier 406 en 420 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de Leapmotor C10 (middelgrote SUV, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio EL6 75 kWhLeapmotor C10
Bruikbare accu75 kWh69,9 kWh
WLTP-bereik406 km420 km
Verbruik (berekend)18,5 kWh/100 km16,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW6,6 kW
DC-snelladen (piek)140 kW84 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 56 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 117 km± 78 km
Thuisladen per 100 km€ 5,17€ 4,66
AandrijvingAWDRWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Leapmotor C10 beter met 420 tegen 406 km — 14 km ofwel ±3% uit elkaar.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Nio EL6 75 kWh aan het langste eind met 36,3 om 56,4 minuten; dat scheelt 20,1 minuten, ruwweg 36%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) tegenover ±78 km (bij de Leapmotor C10) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Leapmotor C10 beter met 16,6 tegen 18,5 kWh/100 km — 1,8 kWh/100 km ofwel ±10% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 76,86.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Nio EL6 75 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Leapmotor C10 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Nio EL6 75 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Nio EL6 75 kWh en Leapmotor C10.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Leapmotor C10?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Leapmotor C10 ±56 minuten (piek 140 vs 84 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Nio EL6 en de Leapmotor C10?

Volgens de WLTP-opgave 406 km tegenover 420 km — een verschil van 14 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Leapmotor C10 ongeveer € 4,66, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.