EV-database

Nio EL6 vs Citroën ë-C4

Met 406 en 415 km WLTP-bereik liggen de Nio EL6 75 kWh en de Citroën ë-C4 54 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

In deze datavergelijking leggen we de Nio EL6 75 kWh (middelgrote SUV, 2023) naast de Citroën ë-C4 54 kWh (hatchback, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkNio EL6 75 kWhCitroën ë-C4 54 kWh
Bruikbare accu75 kWh48,1 kWh
WLTP-bereik406 km415 km
Verbruik (berekend)18,5 kWh/100 km11,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)140 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 36 min± 33 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 117 km± 134 km
Thuisladen per 100 km€ 5,17€ 3,25
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 415 versus 406 km, oftewel 9 km (zo'n 2%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Citroën ë-C4 54 kWh aan het langste eind met 32,6 om 36,3 minuten; dat scheelt 3,7 minuten, ruwweg 10%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±117 km (bij de Nio EL6 75 kWh) tegenover ±134 km (bij de Citroën ë-C4 54 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Citroën ë-C4 54 kWh voor: 11,6 versus 18,5 kWh/100 km, oftewel 6,9 kWh/100 km (zo'n 37%) verschil. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 289,07.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Citroën ë-C4 54 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Nio EL6 75 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Nio EL6 75 kWh en Citroën ë-C4 54 kWh.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Nio EL6 75 kWh of de Citroën ë-C4 54 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Nio EL6 75 kWh indicatief ±36 minuten en bij de Citroën ë-C4 54 kWh ±33 minuten (piek 140 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Nio EL6 75 kWh haalt 406 km WLTP, de Citroën ë-C4 54 kWh 415 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Nio EL6 75 kWh ongeveer € 5,17 en met de Citroën ë-C4 54 kWh ongeveer € 3,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.