Mini Countryman vs Renault Megane E-Tech
Mini Countryman SE ALL4 of Renault Megane E-Tech EV60: op papier 433 en 450 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman SE ALL4 | Renault Megane E-Tech EV60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 60 kWh |
| WLTP-bereik | 433 km | 450 km |
| Verbruik (berekend) | 14,9 kWh/100 km | 13,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 130 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 31 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 135 km | ± 151 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,18 | € 3,73 |
| Aandrijving | AWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Renault Megane E-Tech EV60 voor: 450 versus 433 km, oftewel 17 km (zo'n 4%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Renault Megane E-Tech EV60: 31,3 tegenover 33,7 minuten — een verschil van 2,4 minuten (±7%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Countryman SE ALL4 zo'n 135 km bij en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer 151 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Renault Megane E-Tech EV60: 13,3 tegenover 14,9 kWh/100 km — een verschil van 1,6 kWh/100 km (±11%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 66,61 verschil.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de Mini Countryman SE ALL4 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mini Countryman SE ALL4 en Renault Megane E-Tech EV60.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman SE ALL4 of de Renault Megane E-Tech EV60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman SE ALL4 indicatief ±34 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman SE ALL4 haalt 433 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64,6 kWh over 433 km voor de Mini Countryman SE ALL4, 60 kWh over 450 km voor de Renault Megane E-Tech EV60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.