EV-database

Mini Countryman vs Mercedes-Benz EQA

De Mini Countryman SE ALL4 en de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC zitten qua bereik dicht bij elkaar (433 vs 438 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Wie twijfelt tussen de Mini Countryman SE ALL4 (compacte SUV, 2024) en de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMini Countryman SE ALL4Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC
Bruikbare accu64,6 kWh66,5 kWh
WLTP-bereik433 km438 km
Verbruik (berekend)14,9 kWh/100 km15,2 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 45 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 135 km± 102 km
Thuisladen per 100 km€ 4,18€ 4,25
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC voor: 438 versus 433 km, oftewel 5 km (zo'n 1%) verschil.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Mini Countryman SE ALL4: 33,7 tegenover 45 minuten — een verschil van 11,4 minuten (±25%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de Mini Countryman SE ALL4) tegenover ±102 km (bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de Mini Countryman SE ALL4 voor: 14,9 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 0,3 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 11,07.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Mini Countryman SE ALL4 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Countryman SE ALL4 en Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mini Countryman SE ALL4 of de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman SE ALL4 indicatief ±34 minuten en bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ±45 minuten (piek 130 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mini Countryman en de Mercedes-Benz EQA?

Volgens de WLTP-opgave 433 km tegenover 438 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman SE ALL4 ongeveer € 4,18 en met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.