Mini Countryman vs MG S5 EV
Met 462 en 480 km WLTP-bereik liggen de Mini Countryman E en de MG S5 EV 64 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Wie twijfelt tussen de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) en de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman E | MG S5 EV 64 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 62 kWh |
| WLTP-bereik | 462 km | 480 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 12,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 139 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 167 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,92 | € 3,62 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 480 tegen 462 km — 18 km ofwel ±4% uit elkaar.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG S5 EV 64 kWh voor: 30,2 versus 33,7 minuten, oftewel 3,4 minuten (zo'n 10%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Countryman E zo'n 144 km bij en bij de MG S5 EV 64 kWh ongeveer 167 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG S5 EV 64 kWh: 12,9 tegenover 14 kWh/100 km — een verschil van 1,1 kWh/100 km (±8%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 44,77.
Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de MG S5 EV 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mini Countryman E kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Countryman E en MG S5 EV 64 kWh.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman E of de MG S5 EV 64 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman E indicatief ±34 minuten en bij de MG S5 EV 64 kWh ±30 minuten (piek 130 vs 139 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman E haalt 462 km WLTP, de MG S5 EV 64 kWh 480 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92 en met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mini Countryman en MG S5 EV?
De 130- en 139-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±34 en ±30 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.