Mini Countryman vs Jaguar I-Pace
Mini Countryman E of Jaguar I-Pace EV400: op papier 462 en 470 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) naast de Jaguar I-Pace EV400 (middelgrote SUV, 2018): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman E | Jaguar I-Pace EV400 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 84,7 kWh |
| WLTP-bereik | 462 km | 470 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 18 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 104 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 89 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,92 | € 5,05 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Jaguar I-Pace EV400 beter met 470 tegen 462 km — 8 km ofwel ±2% uit elkaar.
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Mini Countryman E beter met 33,7 tegen 55,2 minuten — 21,5 minuten ofwel ±39% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±144 km (bij de Mini Countryman E) tegenover ±89 km (bij de Jaguar I-Pace EV400) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mini Countryman E aan het langste eind met 14 om 18 kWh/100 km; dat scheelt 4 kWh/100 km, ruwweg 22%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 169,62.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Mini Countryman E er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Jaguar I-Pace EV400 kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Countryman E en Jaguar I-Pace EV400.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman E of de Jaguar I-Pace EV400?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman E indicatief ±34 minuten en bij de Jaguar I-Pace EV400 ±55 minuten (piek 130 vs 104 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman E haalt 462 km WLTP, de Jaguar I-Pace EV400 470 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92 en met de Jaguar I-Pace EV400 ongeveer € 5,05, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64,6 kWh over 462 km voor de Mini Countryman E, 84,7 kWh over 470 km voor de Jaguar I-Pace EV400. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.