Mini Countryman vs Genesis GV60
Met 462 en 466 km WLTP-bereik liggen de Mini Countryman E en de Genesis GV60 Sport in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) en de Genesis GV60 Sport (compacte SUV, 2022) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mini Countryman E | Genesis GV60 Sport |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 64,6 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 462 km | 466 km |
| Verbruik (berekend) | 14 kWh/100 km | 16,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 130 kW | 240 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 34 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 144 km | ± 224 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,92 | € 4,65 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Genesis GV60 Sport: 466 tegenover 462 km — een verschil van 4 km (±1%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Genesis GV60 Sport voor: 21,8 versus 33,7 minuten, oftewel 11,8 minuten (zo'n 35%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±144 km (bij de Mini Countryman E) tegenover ±224 km (bij de Genesis GV60 Sport) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Mini Countryman E voor: 14 versus 16,6 kWh/100 km, oftewel 2,6 kWh/100 km (zo'n 16%) verschil. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 110,32 verschil.
Alleen de Genesis GV60 Sport heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Genesis GV60 Sport als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mini Countryman E niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mini Countryman E en Genesis GV60 Sport.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mini Countryman E of de Genesis GV60 Sport?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman E indicatief ±34 minuten en bij de Genesis GV60 Sport ±22 minuten (piek 130 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mini Countryman E haalt 462 km WLTP, de Genesis GV60 Sport 466 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92 en met de Genesis GV60 Sport ongeveer € 4,65, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mini Countryman en Genesis GV60?
De 130- en 240-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±34 en ±22 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.