EV-database

Mini Countryman vs BMW iX2

Met 462 en 478 km WLTP-bereik liggen de Mini Countryman E en de BMW iX2 eDrive20 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Wie twijfelt tussen de Mini Countryman E (compacte SUV, 2024) en de BMW iX2 eDrive20 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMini Countryman EBMW iX2 eDrive20
Bruikbare accu64,6 kWh65 kWh
WLTP-bereik462 km478 km
Verbruik (berekend)14 kWh/100 km13,6 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)130 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 34 min± 34 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 144 km± 148 km
Thuisladen per 100 km€ 3,92€ 3,81
AandrijvingFWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de BMW iX2 eDrive20 voor: 478 versus 462 km, oftewel 16 km (zo'n 3%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Mini Countryman E aan het langste eind met 33,7 om 33,9 minuten; dat scheelt 0,2 minuten, ruwweg 1%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mini Countryman E zo'n 144 km bij en bij de BMW iX2 eDrive20 ongeveer 148 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de BMW iX2 eDrive20 voor: 13,6 versus 14 kWh/100 km, oftewel 0,4 kWh/100 km (zo'n 3%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 16,14.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de BMW iX2 eDrive20 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mini Countryman E kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mini Countryman E en BMW iX2 eDrive20.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mini Countryman E of de BMW iX2 eDrive20?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mini Countryman E indicatief ±34 minuten en bij de BMW iX2 eDrive20 ±34 minuten (piek 130 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mini Countryman en de BMW iX2?

Volgens de WLTP-opgave 462 km tegenover 478 km — een verschil van 16 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mini Countryman E ongeveer € 3,92 en met de BMW iX2 eDrive20 ongeveer € 3,81, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 64,6 kWh over 462 km voor de Mini Countryman E, 65 kWh over 478 km voor de BMW iX2 eDrive20. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.