MG ZS EV vs MG MG4
De MG ZS EV Standard 51 kWh en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (320 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de MG ZS EV Standard 51 kWh (compacte SUV, 2021) naast de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG ZS EV Standard 51 kWh | MG MG4 Standard 51 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,3 kWh | 50,8 kWh |
| WLTP-bereik | 320 km | 350 km |
| Verbruik (berekend) | 15,7 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 92 kW | 117 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 37 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 91 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,40 | € 4,06 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de MG MG4 Standard 51 kWh aan het langste eind met 350 om 320 km; dat scheelt 30 km, ruwweg 9%.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 29,4 tegenover 37 minuten — een verschil van 7,6 minuten (±21%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±91 km (bij de MG ZS EV Standard 51 kWh) tegenover ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG MG4 Standard 51 kWh beter met 14,5 tegen 15,7 kWh/100 km — 1,2 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 50,59.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de MG ZS EV Standard 51 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG MG4 Standard 51 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG ZS EV Standard 51 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG ZS EV Standard 51 kWh en MG MG4 Standard 51 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG ZS EV Standard 51 kWh of de MG MG4 Standard 51 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG ZS EV Standard 51 kWh indicatief ±37 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 92 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG ZS EV Standard 51 kWh haalt 320 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG ZS EV Standard 51 kWh ongeveer € 4,40 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.