MG ZS EV vs Lynk & Co 02
De MG ZS EV Long Range 72 kWh en de Lynk & Co 02 zitten qua bereik dicht bij elkaar (440 vs 445 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de MG ZS EV Long Range 72 kWh (compacte SUV, 2021) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG ZS EV Long Range 72 kWh | Lynk & Co 02 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 68,3 kWh | 66 kWh |
| WLTP-bereik | 440 km | 445 km |
| Verbruik (berekend) | 15,5 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 92 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 50 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 92 km | ± 157 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,35 | € 4,15 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Lynk & Co 02: 445 tegenover 440 km — een verschil van 5 km (±1%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Lynk & Co 02 voor: 29,8 versus 50,3 minuten, oftewel 20,5 minuten (zo'n 41%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±92 km (bij de MG ZS EV Long Range 72 kWh) tegenover ±157 km (bij de Lynk & Co 02) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Lynk & Co 02: 14,8 tegenover 15,5 kWh/100 km — een verschil van 0,7 kWh/100 km (±4%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 29,03.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lynk & Co 02 de meeste punten. Wie de MG ZS EV Long Range 72 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG ZS EV Long Range 72 kWh en Lynk & Co 02.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG ZS EV Long Range 72 kWh of de Lynk & Co 02?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG ZS EV Long Range 72 kWh indicatief ±50 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 92 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG ZS EV en de Lynk & Co 02?
Volgens de WLTP-opgave 440 km tegenover 445 km — een verschil van 5 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG ZS EV Long Range 72 kWh ongeveer € 4,35 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 68,3 kWh over 440 km voor de MG ZS EV Long Range 72 kWh, 66 kWh over 445 km voor de Lynk & Co 02. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.