EV-database

MG S5 EV vs MG Cyberster

De MG S5 EV 64 kWh en de MG Cyberster RWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (480 vs 507 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de MG Cyberster RWD (sportieve EV, 2024) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 64 kWhMG Cyberster RWD
Bruikbare accu62 kWh74,4 kWh
WLTP-bereik480 km507 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km14,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW7 kW
DC-snelladen (piek)139 kW144 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 35 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 152 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,11
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Bij WLTP-bereik ligt de MG Cyberster RWD voor: 507 versus 480 km, oftewel 27 km (zo'n 6%) verschil.

Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de MG S5 EV 64 kWh aan het langste eind met 30,2 om 35 minuten; dat scheelt 4,8 minuten, ruwweg 14%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de MG S5 EV 64 kWh zo'n 167 km bij en bij de MG Cyberster RWD ongeveer 152 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 64 kWh voor: 12,9 versus 14,7 kWh/100 km, oftewel 1,8 kWh/100 km (zo'n 12%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 73,83.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de MG S5 EV 64 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de MG S5 EV 64 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De MG Cyberster RWD kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG S5 EV 64 kWh en MG Cyberster RWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de MG Cyberster RWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de MG Cyberster RWD ±35 minuten (piek 139 vs 144 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 7 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de MG Cyberster?

Volgens de WLTP-opgave 480 km tegenover 507 km — een verschil van 27 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de MG Cyberster RWD ongeveer € 4,11, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.