MG S5 EV vs Kia EV6
De MG S5 EV 64 kWh en de Kia EV6 77 kWh AWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (480 vs 506 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de Kia EV6 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2024) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG S5 EV 64 kWh | Kia EV6 77 kWh AWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 62 kWh | 77,4 kWh |
| WLTP-bereik | 480 km | 506 km |
| Verbruik (berekend) | 12,9 kWh/100 km | 15,3 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 139 kW | 240 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 30 min | ± 22 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 167 km | ± 243 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,62 | € 4,28 |
| Aandrijving | RWD | AWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Kia EV6 77 kWh AWD: 506 tegenover 480 km — een verschil van 26 km (±5%).
De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Kia EV6 77 kWh AWD beter met 21,8 tegen 30,2 minuten — 8,4 minuten ofwel ±28% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de MG S5 EV 64 kWh) tegenover ±243 km (bij de Kia EV6 77 kWh AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de MG S5 EV 64 kWh beter met 12,9 tegen 15,3 kWh/100 km — 2,4 kWh/100 km ofwel ±16% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 99,95.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV6 77 kWh AWD de meeste punten. Wie de MG S5 EV 64 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG S5 EV 64 kWh en Kia EV6 77 kWh AWD.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de Kia EV6 77 kWh AWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de Kia EV6 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 139 vs 240 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG S5 EV 64 kWh haalt 480 km WLTP, de Kia EV6 77 kWh AWD 506 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de Kia EV6 77 kWh AWD ongeveer € 4,28, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.