EV-database

MG S5 EV vs Hyundai Ioniq 5

MG S5 EV 64 kWh of Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD: op papier 480 en 481 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) naast de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD (middelgrote SUV, 2023): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 64 kWhHyundai Ioniq 5 77 kWh AWD
Bruikbare accu62 kWh77,4 kWh
WLTP-bereik480 km481 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km16,1 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)139 kW235 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 22 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 226 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 4,51
AandrijvingRWDAWD
V2Ljaja

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD beter met 481 tegen 480 km — 1 km ofwel ±0% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD: 22,3 tegenover 30,2 minuten — een verschil van 7,9 minuten (±26%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de MG S5 EV 64 kWh) tegenover ±226 km (bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 64 kWh voor: 12,9 versus 16,1 kWh/100 km, oftewel 3,2 kWh/100 km (zo'n 20%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 133,34.

Conclusie

Puur op deze laaddata staat de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De MG S5 EV 64 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG S5 EV 64 kWh en Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ±22 minuten (piek 139 vs 235 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Hyundai Ioniq 5?

Volgens de WLTP-opgave 480 km tegenover 481 km — een verschil van 1 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD ongeveer € 4,51, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Waar komen de verbruikscijfers vandaan?

Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 62 kWh over 480 km voor de MG S5 EV 64 kWh, 77,4 kWh over 481 km voor de Hyundai Ioniq 5 77 kWh AWD. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.