EV-database

MG S5 EV vs BMW i4

De MG S5 EV 64 kWh en de BMW i4 eDrive35 zitten qua bereik dicht bij elkaar (480 vs 483 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 64 kWh (compacte SUV, 2025) en de BMW i4 eDrive35 (sedan, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 64 kWhBMW i4 eDrive35
Bruikbare accu62 kWh67 kWh
WLTP-bereik480 km483 km
Verbruik (berekend)12,9 kWh/100 km13,9 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)139 kW180 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 30 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 167 km± 201 km
Thuisladen per 100 km€ 3,62€ 3,88
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de BMW i4 eDrive35 beter met 483 tegen 480 km — 3 km ofwel ±1% uit elkaar.

Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW i4 eDrive35: 25,2 tegenover 30,2 minuten — een verschil van 5 minuten (±17%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±167 km (bij de MG S5 EV 64 kWh) tegenover ±201 km (bij de BMW i4 eDrive35) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de MG S5 EV 64 kWh aan het langste eind met 12,9 om 13,9 kWh/100 km; dat scheelt 1 kWh/100 km, ruwweg 7%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 40,11 verschil.

Alleen de MG S5 EV 64 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de BMW i4 eDrive35 als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG S5 EV 64 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 64 kWh en BMW i4 eDrive35.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 64 kWh of de BMW i4 eDrive35?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 64 kWh indicatief ±30 minuten en bij de BMW i4 eDrive35 ±25 minuten (piek 139 vs 180 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG S5 EV 64 kWh haalt 480 km WLTP, de BMW i4 eDrive35 483 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 64 kWh ongeveer € 3,62 en met de BMW i4 eDrive35 ongeveer € 3,88, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG S5 EV en BMW i4?

De 139- en 180-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±30 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.