EV-database

MG S5 EV vs Volkswagen ID.4

De MG S5 EV 49 kWh en de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (340 vs 346 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025) en de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh (middelgrote SUV, 2023) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 49 kWhVolkswagen ID.4 Pure 52 kWh
Bruikbare accu47 kWh52 kWh
WLTP-bereik340 km346 km
Verbruik (berekend)13,8 kWh/100 km15 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)120 kW115 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 135 km± 119 km
Thuisladen per 100 km€ 3,87€ 4,21
AandrijvingRWDRWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh aan het langste eind met 346 om 340 km; dat scheelt 6 km, ruwweg 2%.

Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 26,5 versus 30,6 minuten, oftewel 4,1 minuten (zo'n 13%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de MG S5 EV 49 kWh) tegenover ±119 km (bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de MG S5 EV 49 kWh: 13,8 tegenover 15 kWh/100 km — een verschil van 1,2 kWh/100 km (±8%). Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 50,63 verschil.

Alleen de MG S5 EV 49 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de MG S5 EV 49 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 49 kWh en Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh.

Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.

Bronnen

  1. Rijksoverheid — Elektrisch rijden
  2. RVO — Elektrisch rijden
  3. ANWB — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 49 kWh of de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 49 kWh indicatief ±27 minuten en bij de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh ±31 minuten (piek 120 vs 115 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Volkswagen ID.4?

Volgens de WLTP-opgave 340 km tegenover 346 km — een verschil van 6 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87 en met de Volkswagen ID.4 Pure 52 kWh ongeveer € 4,21, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG S5 EV en Volkswagen ID.4?

De 120- en 115-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±27 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.