MG S5 EV vs Volkswagen ID.3
De MG S5 EV 49 kWh en de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (340 vs 388 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025) naast de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh (hatchback, 2024): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG S5 EV 49 kWh | Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 47 kWh | 52 kWh |
| WLTP-bereik | 340 km | 388 km |
| Verbruik (berekend) | 13,8 kWh/100 km | 13,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 120 kW | 145 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 135 km | ± 168 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,87 | € 3,75 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh voor: 388 versus 340 km, oftewel 48 km (zo'n 14%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh aan het langste eind met 24,3 om 26,5 minuten; dat scheelt 2,2 minuten, ruwweg 8%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de MG S5 EV 49 kWh) tegenover ±168 km (bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh beter met 13,4 tegen 13,8 kWh/100 km — 0,4 kWh/100 km ofwel ±3% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 17,70.
Alleen de MG S5 EV 49 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG S5 EV 49 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 49 kWh en Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG S5 EV 49 kWh of de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 49 kWh indicatief ±27 minuten en bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ±24 minuten (piek 120 vs 145 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de MG S5 EV en de Volkswagen ID.3?
Volgens de WLTP-opgave 340 km tegenover 388 km — een verschil van 48 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87 en met de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ongeveer € 3,75, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.