MG S5 EV vs MG MG4
De MG S5 EV 49 kWh en de MG MG4 Standard 51 kWh zitten qua bereik dicht bij elkaar (340 vs 350 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025) en de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG S5 EV 49 kWh | MG MG4 Standard 51 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 47 kWh | 50,8 kWh |
| WLTP-bereik | 340 km | 350 km |
| Verbruik (berekend) | 13,8 kWh/100 km | 14,5 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 6,6 kW |
| DC-snelladen (piek) | 120 kW | 117 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 27 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 135 km | ± 125 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,87 | € 4,06 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de MG MG4 Standard 51 kWh voor: 350 versus 340 km, oftewel 10 km (zo'n 3%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG S5 EV 49 kWh: 26,5 tegenover 29,4 minuten — een verschil van 2,9 minuten (±10%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de MG S5 EV 49 kWh) tegenover ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de MG S5 EV 49 kWh voor: 13,8 versus 14,5 kWh/100 km, oftewel 0,7 kWh/100 km (zo'n 5%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 29,01.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de MG S5 EV 49 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG S5 EV 49 kWh de meeste punten. Wie de MG MG4 Standard 51 kWh overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG S5 EV 49 kWh en MG MG4 Standard 51 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG S5 EV 49 kWh of de MG MG4 Standard 51 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 49 kWh indicatief ±27 minuten en bij de MG MG4 Standard 51 kWh ±29 minuten (piek 120 vs 117 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 6,6 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG S5 EV 49 kWh haalt 340 km WLTP, de MG MG4 Standard 51 kWh 350 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87 en met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 47 kWh over 340 km voor de MG S5 EV 49 kWh, 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.