EV-database

MG S5 EV vs Ford Puma Gen-E

MG S5 EV 49 kWh of Ford Puma Gen-E: op papier 340 en 376 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

In deze datavergelijking leggen we de MG S5 EV 49 kWh (compacte SUV, 2025) naast de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMG S5 EV 49 kWhFord Puma Gen-E
Bruikbare accu47 kWh43 kWh
WLTP-bereik340 km376 km
Verbruik (berekend)13,8 kWh/100 km11,4 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW11 kW
DC-snelladen (piek)120 kW100 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 27 min± 29 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 135 km± 136 km
Thuisladen per 100 km€ 3,87€ 3,20
AandrijvingRWDFWD
V2Ljanee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Ford Puma Gen-E beter met 376 tegen 340 km — 36 km ofwel ±11% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de MG S5 EV 49 kWh beter met 26,5 tegen 29,1 minuten — 2,6 minuten ofwel ±9% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±135 km (bij de MG S5 EV 49 kWh) tegenover ±136 km (bij de Ford Puma Gen-E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 11,4 om 13,8 kWh/100 km; dat scheelt 2,4 kWh/100 km, ruwweg 17%. Wie jaarlijks 15.000 km thuis laadt, merkt dat in de portemonnee: ongeveer € 100,27 verschil.

Alleen de MG S5 EV 49 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.

Conclusie

Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Ford Puma Gen-E als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG S5 EV 49 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG S5 EV 49 kWh en Ford Puma Gen-E.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. Milieu Centraal — Elektrische auto
  2. ANWB — Elektrisch rijden
  3. RVO — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de MG S5 EV 49 kWh of de Ford Puma Gen-E?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG S5 EV 49 kWh indicatief ±27 minuten en bij de Ford Puma Gen-E ±29 minuten (piek 120 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de MG S5 EV 49 kWh haalt 340 km WLTP, de Ford Puma Gen-E 376 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG S5 EV 49 kWh ongeveer € 3,87 en met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Zijn deze cijfers exact?

Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.