MG MG4 vs Volkswagen ID.3
MG MG4 Standard 51 kWh of Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh: op papier 350 en 388 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
Wie twijfelt tussen de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) en de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh (hatchback, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Standard 51 kWh | Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,8 kWh | 52 kWh |
| WLTP-bereik | 350 km | 388 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 13,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 117 kW | 145 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 24 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 168 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,06 | € 3,75 |
| Aandrijving | RWD | RWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh aan het langste eind met 388 om 350 km; dat scheelt 38 km, ruwweg 11%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh voor: 24,3 versus 29,4 minuten, oftewel 5,1 minuten (zo'n 17%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) tegenover ±168 km (bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh voor: 13,4 versus 14,5 kWh/100 km, oftewel 1,1 kWh/100 km (zo'n 8%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 46,71.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De MG MG4 Standard 51 kWh kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: MG MG4 Standard 51 kWh en Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Standard 51 kWh of de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Standard 51 kWh indicatief ±29 minuten en bij de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ±24 minuten (piek 117 vs 145 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Standard 51 kWh haalt 350 km WLTP, de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh 388 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06 en met de Volkswagen ID.3 Pure 52 kWh ongeveer € 3,75, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van MG MG4 en Volkswagen ID.3?
De 117- en 145-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±29 en ±24 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.