MG MG4 vs Mercedes-Benz EQV
De MG MG4 Standard 51 kWh en de Mercedes-Benz EQV 300 zitten qua bereik dicht bij elkaar (350 vs 363 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) en de Mercedes-Benz EQV 300 (MPV/bus, 2020) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Standard 51 kWh | Mercedes-Benz EQV 300 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,8 kWh | 90 kWh |
| WLTP-bereik | 350 km | 363 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 24,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 117 kW | 110 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 55 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 69 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,06 | € 6,94 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Mercedes-Benz EQV 300 voor: 363 versus 350 km, oftewel 13 km (zo'n 4%) verschil.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 29,4 tegenover 55,4 minuten — een verschil van 26 minuten (±47%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) tegenover ±69 km (bij de Mercedes-Benz EQV 300) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de MG MG4 Standard 51 kWh: 14,5 tegenover 24,8 kWh/100 km — een verschil van 10,3 kWh/100 km (±41%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 431,72.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Mercedes-Benz EQV 300 met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de MG MG4 Standard 51 kWh de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQV 300 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: MG MG4 Standard 51 kWh en Mercedes-Benz EQV 300.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Standard 51 kWh of de Mercedes-Benz EQV 300?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Standard 51 kWh indicatief ±29 minuten en bij de Mercedes-Benz EQV 300 ±55 minuten (piek 117 vs 110 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Standard 51 kWh haalt 350 km WLTP, de Mercedes-Benz EQV 300 363 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06 en met de Mercedes-Benz EQV 300 ongeveer € 6,94, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh, 90 kWh over 363 km voor de Mercedes-Benz EQV 300. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.