MG MG4 vs Ford Puma Gen-E
De MG MG4 Standard 51 kWh en de Ford Puma Gen-E zitten qua bereik dicht bij elkaar (350 vs 376 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
In deze datavergelijking leggen we de MG MG4 Standard 51 kWh (hatchback, 2022) naast de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | MG MG4 Standard 51 kWh | Ford Puma Gen-E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 50,8 kWh | 43 kWh |
| WLTP-bereik | 350 km | 376 km |
| Verbruik (berekend) | 14,5 kWh/100 km | 11,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 6,6 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 117 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 29 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 125 km | ± 136 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,06 | € 3,20 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | ja | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 376 om 350 km; dat scheelt 26 km, ruwweg 7%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Ford Puma Gen-E voor: 29,1 versus 29,4 minuten, oftewel 0,3 minuten (zo'n 1%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±125 km (bij de MG MG4 Standard 51 kWh) tegenover ±136 km (bij de Ford Puma Gen-E) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Ford Puma Gen-E: 11,4 tegenover 14,5 kWh/100 km — een verschil van 3,1 kWh/100 km (±21%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 129,28.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Ford Puma Gen-E met 11 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Alleen de MG MG4 Standard 51 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Ford Puma Gen-E als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de MG MG4 Standard 51 kWh niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: MG MG4 Standard 51 kWh en Ford Puma Gen-E.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de MG MG4 Standard 51 kWh of de Ford Puma Gen-E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de MG MG4 Standard 51 kWh indicatief ±29 minuten en bij de Ford Puma Gen-E ±29 minuten (piek 117 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 6,6 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de MG MG4 Standard 51 kWh haalt 350 km WLTP, de Ford Puma Gen-E 376 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de MG MG4 Standard 51 kWh ongeveer € 4,06 en met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 50,8 kWh over 350 km voor de MG MG4 Standard 51 kWh, 43 kWh over 376 km voor de Ford Puma Gen-E. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.