Mercedes-Benz EQV vs Ford Puma Gen-E
Mercedes-Benz EQV 300 of Ford Puma Gen-E: op papier 363 en 376 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.
In deze datavergelijking leggen we de Mercedes-Benz EQV 300 (MPV/bus, 2020) naast de Ford Puma Gen-E (compacte SUV, 2025): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQV 300 | Ford Puma Gen-E |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 90 kWh | 43 kWh |
| WLTP-bereik | 363 km | 376 km |
| Verbruik (berekend) | 24,8 kWh/100 km | 11,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 110 kW | 100 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 55 min | ± 29 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 69 km | ± 136 km |
| Thuisladen per 100 km | € 6,94 | € 3,20 |
| Aandrijving | FWD | FWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
Bij WLTP-bereik ligt de Ford Puma Gen-E voor: 376 versus 363 km, oftewel 13 km (zo'n 4%) verschil.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Ford Puma Gen-E aan het langste eind met 29,1 om 55,4 minuten; dat scheelt 26,3 minuten, ruwweg 47%. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQV 300 zo'n 69 km bij en bij de Ford Puma Gen-E ongeveer 136 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Ford Puma Gen-E beter met 11,4 tegen 24,8 kWh/100 km — 13,4 kWh/100 km ofwel ±54% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 561,00.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Ford Puma Gen-E de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQV 300 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQV 300 en Ford Puma Gen-E.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQV 300 of de Ford Puma Gen-E?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQV 300 indicatief ±55 minuten en bij de Ford Puma Gen-E ±29 minuten (piek 110 vs 100 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQV en de Ford Puma Gen-E?
Volgens de WLTP-opgave 363 km tegenover 376 km — een verschil van 13 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQV 300 ongeveer € 6,94 en met de Ford Puma Gen-E ongeveer € 3,20, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.