EV-database

Mercedes-Benz EQS vs Lucid Air

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC of Lucid Air Touring: op papier 676 en 725 km WLTP, dus echte concurrenten. Hieronder de accu, laadtijden en kosten per 100 km naast elkaar, met berekende waarden.

Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC (sedan, 2021) en de Lucid Air Touring (sedan, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQS 580 4MATICLucid Air Touring
Bruikbare accu108,4 kWh92 kWh
WLTP-bereik676 km725 km
Verbruik (berekend)16 kWh/100 km12,7 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)200 kW250 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 37 min± 25 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 193 km± 305 km
Thuisladen per 100 km€ 4,49€ 3,55
AandrijvingAWDAWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Lucid Air Touring aan het langste eind met 725 om 676 km; dat scheelt 49 km, ruwweg 7%.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Lucid Air Touring beter met 24,9 tegen 36,7 minuten — 11,8 minuten ofwel ±32% uit elkaar. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC zo'n 193 km bij en bij de Lucid Air Touring ongeveer 305 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.

Het berekende verbruik: hier scoort de Lucid Air Touring beter met 12,7 tegen 16 kWh/100 km — 3,3 kWh/100 km ofwel ±21% uit elkaar. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 140,53.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lucid Air Touring met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Lucid Air Touring de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC en Lucid Air Touring.

Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC of de Lucid Air Touring?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC indicatief ±37 minuten en bij de Lucid Air Touring ±25 minuten (piek 200 vs 250 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC haalt 676 km WLTP, de Lucid Air Touring 725 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC ongeveer € 4,49 en met de Lucid Air Touring ongeveer € 3,55, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQS en Lucid Air?

De 200- en 250-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±37 en ±25 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.