Mercedes-Benz EQE vs Kia EV4
Met 616 en 630 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQE 300 en de Kia EV4 81 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQE 300 (sedan, 2023) en de Kia EV4 81 kWh (hatchback, 2025) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQE 300 | Kia EV4 81 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 89 kWh | 81,4 kWh |
| WLTP-bereik | 616 km | 630 km |
| Verbruik (berekend) | 14,4 kWh/100 km | 12,9 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 170 kW | 128 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 35 min | ± 43 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 182 km | ± 154 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,05 | € 3,62 |
| Aandrijving | RWD | FWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Op WLTP-bereik wint de Kia EV4 81 kWh: 630 tegenover 616 km — een verschil van 14 km (±2%).
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Mercedes-Benz EQE 300 voor: 35,5 versus 43,1 minuten, oftewel 7,6 minuten (zo'n 18%) verschil. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±182 km (bij de Mercedes-Benz EQE 300) tegenover ±154 km (bij de Kia EV4 81 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Kia EV4 81 kWh beter met 12,9 tegen 14,4 kWh/100 km — 1,5 kWh/100 km ofwel ±11% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 64,15.
Alleen de Kia EV4 81 kWh heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Kia EV4 81 kWh de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQE 300 overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQE 300 en Kia EV4 81 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQE 300 of de Kia EV4 81 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQE 300 indicatief ±35 minuten en bij de Kia EV4 81 kWh ±43 minuten (piek 170 vs 128 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQE 300 haalt 616 km WLTP, de Kia EV4 81 kWh 630 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQE 300 ongeveer € 4,05 en met de Kia EV4 81 kWh ongeveer € 3,62, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.