EV-database

Mercedes-Benz EQA vs Renault Megane E-Tech

Met 438 en 450 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en de Renault Megane E-Tech EV60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.

Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) en de Renault Megane E-Tech EV60 (hatchback, 2022) puur op data.

De cijfers naast elkaar

Fabrieksopgaven plus berekende waarden (indicatief, 2026)
KenmerkMercedes-Benz EQA 300 4MATICRenault Megane E-Tech EV60
Bruikbare accu66,5 kWh60 kWh
WLTP-bereik438 km450 km
Verbruik (berekend)15,2 kWh/100 km13,3 kWh/100 km
AC-laden (max)11 kW22 kW
DC-snelladen (piek)100 kW130 kW
10-80% snelladen (indicatief)± 45 min± 31 min
Bijgeladen bereik per 15 min± 102 km± 151 km
Thuisladen per 100 km€ 4,25€ 3,73
AandrijvingAWDFWD
V2Lneenee

Wat zeggen die verschillen?

WLTP-bereik: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 450 tegen 438 km — 12 km ofwel ±3% uit elkaar.

De 10-80%-snellaadtijd: hier scoort de Renault Megane E-Tech EV60 beter met 31,3 tegen 45 minuten — 13,8 minuten ofwel ±31% uit elkaar. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC) tegenover ±151 km (bij de Renault Megane E-Tech EV60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.

Op het berekende verbruik wint de Renault Megane E-Tech EV60: 13,3 tegenover 15,2 kWh/100 km — een verschil van 1,8 kWh/100 km (±12%). Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 77,67.

Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Renault Megane E-Tech EV60 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.

Conclusie

Op de drie kernpunten van laden en rijden — bereik, snellaadtijd en verbruik — pakt de Renault Megane E-Tech EV60 de meeste punten. Wie de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC overweegt om prijs, ruimte of uitrusting, heeft daar alsnog goede redenen voor; die wegen wij hier bewust niet mee. Verder lezen: Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en Renault Megane E-Tech EV60.

Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.

Bronnen

  1. RVO — Elektrisch rijden
  2. Milieu Centraal — Elektrische auto
  3. Rijksoverheid — Elektrisch rijden

StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.

Veelgestelde vragen

Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC of de Renault Megane E-Tech EV60?

Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC indicatief ±45 minuten en bij de Renault Megane E-Tech EV60 ±31 minuten (piek 100 vs 130 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.

Welke komt verder op een volle accu?

Op papier: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC haalt 438 km WLTP, de Renault Megane E-Tech EV60 450 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.

Welke is goedkoper per 100 km?

Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25 en met de Renault Megane E-Tech EV60 ongeveer € 3,73, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.

Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQA en Renault Megane E-Tech?

De 100- en 130-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±45 en ±31 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.