Mercedes-Benz EQA vs Nio ET5
Met 438 en 456 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en de Nio ET5 75 kWh in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
Twee elektrische auto's met een vergelijkbaar papieren bereik kunnen in de praktijk flink verschillen: in laadsnelheid, verbruik en dus in kosten per kilometer. Daarom vergelijken we de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) en de Nio ET5 75 kWh (sedan, 2023) puur op data.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC | Nio ET5 75 kWh |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66,5 kWh | 75 kWh |
| WLTP-bereik | 438 km | 456 km |
| Verbruik (berekend) | 15,2 kWh/100 km | 16,4 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 140 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 45 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 132 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,25 | € 4,61 |
| Aandrijving | AWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Nio ET5 75 kWh beter met 456 tegen 438 km — 18 km ofwel ±4% uit elkaar.
Kijk je naar de 10-80%-snellaadtijd, dan trekt de Nio ET5 75 kWh aan het langste eind met 36,3 om 45 minuten; dat scheelt 8,8 minuten, ruwweg 19%. Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±102 km (bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC) tegenover ±132 km (bij de Nio ET5 75 kWh) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Het berekende verbruik: hier scoort de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC beter met 15,2 tegen 16,4 kWh/100 km — 1,3 kWh/100 km ofwel ±8% uit elkaar. Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 53,12.
Conclusie
Tel je bereik, snellaadtijd en verbruik bij elkaar op, dan komt de Nio ET5 75 kWh als winnaar uit deze vergelijking. Dat maakt de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC niet automatisch de mindere auto: aanschafprijs, binnenruimte en uitrusting staan buiten deze laaddata. De laadgidsen per model: Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en Nio ET5 75 kWh.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC of de Nio ET5 75 kWh?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC indicatief ±45 minuten en bij de Nio ET5 75 kWh ±36 minuten (piek 100 vs 140 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQA en de Nio ET5?
Volgens de WLTP-opgave 438 km tegenover 456 km — een verschil van 18 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25 en met de Nio ET5 75 kWh ongeveer € 4,61, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQA en Nio ET5?
De 100- en 140-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±45 en ±36 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.