Mercedes-Benz EQA vs Lynk & Co 02
De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en de Lynk & Co 02 zitten qua bereik dicht bij elkaar (438 vs 445 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC (compacte SUV, 2023) en de Lynk & Co 02 (compacte SUV, 2024) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC | Lynk & Co 02 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 66,5 kWh | 66 kWh |
| WLTP-bereik | 438 km | 445 km |
| Verbruik (berekend) | 15,2 kWh/100 km | 14,8 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 22 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 150 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 45 min | ± 30 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 102 km | ± 157 km |
| Thuisladen per 100 km | € 4,25 | € 4,15 |
| Aandrijving | AWD | RWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de Lynk & Co 02 beter met 445 tegen 438 km — 7 km ofwel ±2% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de Lynk & Co 02: 29,8 tegenover 45 minuten — een verschil van 15,2 minuten (±34%). In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC zo'n 102 km bij en bij de Lynk & Co 02 ongeveer 157 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Bij het berekende verbruik ligt de Lynk & Co 02 voor: 14,8 versus 15,2 kWh/100 km, oftewel 0,4 kWh/100 km (zo'n 2%) verschil. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 14,75.
Aan de gewone (AC-)laadpaal laadt de Lynk & Co 02 met 22 kW het snelst; handig bij publieke palen zonder eigen oprit. Lees ook thuis laden.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Lynk & Co 02 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC en Lynk & Co 02.
Meer vergelijken? Alle modellen staan in de EV-database; wat laden werkelijk kost lees je bij laadkosten berekenen.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC of de Lynk & Co 02?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC indicatief ±45 minuten en bij de Lynk & Co 02 ±30 minuten (piek 100 vs 150 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 22 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC haalt 438 km WLTP, de Lynk & Co 02 445 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 300 4MATIC ongeveer € 4,25 en met de Lynk & Co 02 ongeveer € 4,15, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Zijn deze cijfers exact?
Nee: accu en piekvermogen zijn fabrieksopgaven; laadtijden, verbruik en kosten zijn berekende, indicatieve waarden. Temperatuur, laadcurve en rijstijl zorgen in de praktijk voor afwijkingen.