Mercedes-Benz EQA vs Kia EV9
De Mercedes-Benz EQA 250+ en de Kia EV9 RWD zitten qua bereik dicht bij elkaar (560 vs 563 km WLTP). Wij zetten accu, laadsnelheid en kosten naast elkaar — met berekende, indicatieve waarden.
Wie twijfelt tussen de Mercedes-Benz EQA 250+ (compacte SUV, 2023) en de Kia EV9 RWD (grote SUV, 2023) kijkt vaak eerst naar het bereik — maar laadsnelheid en verbruik bepalen onderweg minstens zo veel. Hieronder alle cijfers naast elkaar.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQA 250+ | Kia EV9 RWD |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 70,5 kWh | 99,8 kWh |
| WLTP-bereik | 560 km | 563 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 17,7 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 210 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 48 min | ± 32 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 123 km | ± 184 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,53 | € 4,96 |
| Aandrijving | FWD | RWD |
| V2L | nee | ja |
Wat zeggen die verschillen?
Kijk je naar WLTP-bereik, dan trekt de Kia EV9 RWD aan het langste eind met 563 om 560 km; dat scheelt 3 km, ruwweg 1%.
Bij de 10-80%-snellaadtijd ligt de Kia EV9 RWD voor: 32,2 versus 47,8 minuten, oftewel 15,6 minuten (zo'n 33%) verschil. In een kwartier aan de snellader krijg je er bij de Mercedes-Benz EQA 250+ zo'n 123 km bij en bij de Kia EV9 RWD ongeveer 184 km; hoe dat werkt lees je in de snellaadgids.
Kijk je naar het berekende verbruik, dan trekt de Mercedes-Benz EQA 250+ aan het langste eind met 12,6 om 17,7 kWh/100 km; dat scheelt 5,1 kWh/100 km, ruwweg 29%. Over 15.000 km per jaar scheelt dat bij thuisladen zo'n € 215,76.
Alleen de Kia EV9 RWD heeft vehicle-to-load: die kan zelf 230V-apparaten van stroom voorzien.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de Kia EV9 RWD er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 250+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQA 250+ en Kia EV9 RWD.
Wil je weten hoe lang thuisladen bij deze auto's duurt, kijk dan bij laadtijd berekenen; het volledige overzicht van modellen staat in de EV-database.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 250+ of de Kia EV9 RWD?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 250+ indicatief ±48 minuten en bij de Kia EV9 RWD ±32 minuten (piek 100 vs 210 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Hoeveel bereik scheelt het tussen de Mercedes-Benz EQA en de Kia EV9?
Volgens de WLTP-opgave 560 km tegenover 563 km — een verschil van 3 km. Bij kou en snelwegtempo krimpt het bereik van beide auto's ongeveer evenredig.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 250+ ongeveer € 3,53 en met de Kia EV9 RWD ongeveer € 4,96, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Hoe betrouwbaar zijn de laadtijden van Mercedes-Benz EQA en Kia EV9?
De 100- en 210-piekvermogens zijn fabrieksopgaven; de 10-80%-tijden (±48 en ±32 minuten) rekenen wij daaruit met een gemiddelde laadcurve. Een koude accu of een drukke lader maakt het in de praktijk trager.