Mercedes-Benz EQA vs BMW iX
Met 560 en 566 km WLTP-bereik liggen de Mercedes-Benz EQA 250+ en de BMW iX M60 in dezelfde klasse; wat ze onderscheidt zit in laadsnelheid, verbruik en kosten. Die cijfers staan hier op een rij.
In deze datavergelijking leggen we de Mercedes-Benz EQA 250+ (compacte SUV, 2023) naast de BMW iX M60 (grote SUV, 2022): accu, laadtijden, praktijkbereik en wat 100 km rijden kost. Alle afgeleide waarden zijn berekend en indicatief.
De cijfers naast elkaar
| Kenmerk | Mercedes-Benz EQA 250+ | BMW iX M60 |
|---|---|---|
| Bruikbare accu | 70,5 kWh | 105 kWh |
| WLTP-bereik | 560 km | 566 km |
| Verbruik (berekend) | 12,6 kWh/100 km | 18,6 kWh/100 km |
| AC-laden (max) | 11 kW | 11 kW |
| DC-snelladen (piek) | 100 kW | 195 kW |
| 10-80% snelladen (indicatief) | ± 48 min | ± 36 min |
| Bijgeladen bereik per 15 min | ± 123 km | ± 163 km |
| Thuisladen per 100 km | € 3,53 | € 5,19 |
| Aandrijving | FWD | AWD |
| V2L | nee | nee |
Wat zeggen die verschillen?
WLTP-bereik: hier scoort de BMW iX M60 beter met 566 tegen 560 km — 6 km ofwel ±1% uit elkaar.
Op de 10-80%-snellaadtijd wint de BMW iX M60: 36,5 tegenover 47,8 minuten — een verschil van 11,3 minuten (±24%). Aan de snellader vertaalt zich dat naar ±123 km (bij de Mercedes-Benz EQA 250+) tegenover ±163 km (bij de BMW iX M60) bijgeladen bereik per kwartier — zie ook onze snellaadgids.
Op het berekende verbruik wint de Mercedes-Benz EQA 250+: 12,6 tegenover 18,6 kWh/100 km — een verschil van 6 kWh/100 km (±32%). Omgerekend naar 15.000 km per jaar aan de eigen laadpaal is dat een verschil van circa € 250,40.
Conclusie
Puur op deze laaddata staat de BMW iX M60 er het best voor: hij scoort op de meeste van de drie kernpunten (bereik, snellaadtijd, verbruik). De Mercedes-Benz EQA 250+ kan alsnog de betere keus zijn — prijs, ruimte en uitrusting wegen in de praktijk minstens zo zwaar. Bekijk de volledige laadgidsen: Mercedes-Benz EQA 250+ en BMW iX M60.
Andere combinaties bekijken kan via de EV-database; reken je eigen laadkosten na met laadkosten berekenen of lees over bereik in de winter.
Bronnen
StekkerNieuws is onafhankelijk en niet verbonden aan de genoemde organisaties. Regels en tarieven veranderen — controleer bij twijfel de officiële bron.
Veelgestelde vragen
Welke laadt sneller: de Mercedes-Benz EQA 250+ of de BMW iX M60?
Aan de snellader duurt 10-80% bij de Mercedes-Benz EQA 250+ indicatief ±48 minuten en bij de BMW iX M60 ±36 minuten (piek 100 vs 195 kW). AC-laden gaat met maximaal 11 respectievelijk 11 kW.
Welke komt verder op een volle accu?
Op papier: de Mercedes-Benz EQA 250+ haalt 560 km WLTP, de BMW iX M60 566 km. In de winter op de snelweg blijft daar bij beide grofweg 60-70% van over.
Welke is goedkoper per 100 km?
Bij thuisladen (€ 0,28/kWh, indicatief 2026) kost 100 km met de Mercedes-Benz EQA 250+ ongeveer € 3,53 en met de BMW iX M60 ongeveer € 5,19, op basis van het uit WLTP berekende verbruik.
Waar komen de verbruikscijfers vandaan?
Uit de verhouding tussen bruikbare accu en WLTP-bereik: 70,5 kWh over 560 km voor de Mercedes-Benz EQA 250+, 105 kWh over 566 km voor de BMW iX M60. Het zijn dus berekende, geen gemeten waarden.